A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Panama - Diskuze

Původní dotaz

Panama 2015/2016

11.06.2015 20:46:20 | doranora
doranora
Zdravím! Právě projíždím nabídku cestovek na zimu a zaujala mě Panama (hlavně dle ceny). Nemáte někdo zkušenost?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kostička1 31.01.2016 08:59
Re: Panama 2015/2016  

Komáři - také jsem měla strach, než jsme letěli, uvažovala jsem dokonce i o očkování, konzultovala vše v doktorem přes cestovní medicínu, nakoupila šíleně drahé repelenty a v pohodě. Na jaře jediný komár, kterého jsem potkala v naší koupelně setkání se mnou nepřežil....A já ano.
Byli jsme na výletech a jak na jaře, tak v prosinci, a ani jednoho komára jsme nepotkali. A to ani při projíždce Gatúnským jezerem a následné procházce v pralese .
V prosinci se objevili asi třetí den pobytu - a to jenom brzo ráno na pláži, když jsme chodili pozorovat východ slunce ( krátce po šesté hodině), jakmile vylezlo sluníčko a začalo svítit, komáři zmizli. Večer se objevili (ale ne každý večer) po západu slunce. Stačilo použít náš obyčejný repelent a bylo to v pohodě.
První den jejich výskytu jsme nebyli na ně připravení a trochu nás poštípali - tedy mě, manžel jim nechutná - ale přežila jsem bez následků.
Výskyt komárů podle mě souvisí s obdobím dešťů, to skončilo někdy v prosinci, takže bych se nebála. A pro jistotu si vzít zásobu repelentů ( dají se na hotelu koupit) a také nějakou mastičku pro lepší hojení kousanců - já si je totiž pěkně rozškrábala...Obecně vzato - létající hmyz nás neobtěžoval, žádné mouchy a podobné potvory :-) Nebojte se a těšte se na dovolenou!

kostička1 31.01.2016 08:38

Dobrý den, ano redukce na zásuvky jsou potřeba. Na jaře se daly v pohodě koupit v hotelu, teď v RIU nevím, páč už jsme ho měli všichni :-)
Telefony a foťáky jsme nabíjeli v pohodě, a pro kulmu to bude chtít asi i měnič napětí ( či jak se to jmenuje - nejsem elektrikář), páč kulma se prostě nenahřeje a nenahřeje...V Riu ale pokud nebyla zasunuta elektronická karta od pokoje, nefungovaly zásuvky. Naštěstí stejným způsobem fungovala kartička od Shlellu a DM ;-)
Odpuzovač komárů do zásuvky nepoužívám ani v ČR, takže neporadím. Na pokoji jsme žádné komáry neměli, páč jsme nenechávali otevřeno, pokud se uvnitř svítilo.

Vespa 28.01.2016 22:12

Dobrý den,

chtěla bych se Vás ještě zeptat, jestli jste s sebou měla redukci na zásuvky? Pokud ano, tak jestli Vám fungoval odpuzovač proti komárům do zásuvky a kulma? Děkuji.

Vespa 28.01.2016 19:52

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jestli tam bylo v prosinci hodně komárů? V souvislosti s latinskou Amerikou se teď mluví o zvýšeném počtu komárů (komár egyptský). Myslíte si, že na výletě na Panamský průplav je větší riziko vyššího výskytu komárů? Zájezd jsem už zaplatila, letíme od 12,2, a máme teď strach.Předem moc děkuji za odpověď.

kostička1 21.01.2016 14:47

Děkuji za pochvalu recenzí. Jarní let jsem podrobně popsala na str.3 této diskuse. V prosinci to bylo prakticky stejné, akorát zpátky byl čas na přestup hodina. Opět jsme letěli s KLM a opět si není na co stěžovat.
Boty do vody nejsou potřeba, dno je písčité.
Na jaře byli větší vlny - ale jak už jsem psala, nejsem dobrý plavec - chtělo to dávat pozor při vstupu do moře aby Vám voda nepodrazila nohy. Pokud si pamatuji dobře, pouze jedno odpoledne nás plavčík na jaře vyháněl z moře, paradoxně bylo velmi klidné, ale vysvětloval nám, že jsou špatné proudy. Ale to bylo asi na dvě hodinky, pak změnili barvu vlajky a koupali jsme se dál. Teď v prosinci bylo moře klidnější, koupali jsme se každý den - tedy i já - akorát jeden den dopoledne nás vyhnali z vody - opět spodní proudy.
Můj výraz bouřlivé moře asi není ten správný, ale na jaře bych to asi přirovnala k moři u Rhodosu na Prasonisi. Prostě klidné Středozemní moře to nebylo a ani Varadero. A teď v prosinci byly vlny jenom jeden den.
Jinak když porovnám teplotu moře a venkovní teplotu nebyl mezi březnem a prosincem žádný rozdíl. Slunce vycházelo a zapadalo ve stejný čas, akorát v prosinci pršelo - jednou odpoledne asi 10 minut a dvakrát, když jsme byli na výletě v Panamě. Ale vždy jsme byli uvnitř, takže jsme nezmokli :-D
A Češi, kteří byli a námi v Riu v prosinci zmokli na výletě Expadice Gatún. A prý docela dost.
A ještě je matoucí název pláže Playa Blanca - písek není v žádném případě bílý, místy je až do černa a na pláži jse spousta mušliček a dají se najít krásné kousky..

Vespa 17.01.2016 20:29

Dobrý den,

také nás zaujala nabídka Panama od Fischera - pobyt nejprve v hotelu Riu Plaza Panama a pak v hotelu Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas. Přečetla jsem všechny Vaše recenze, které jsou super a moc mi pomohlo jejich přečtení. Přesto bych se ráda zeptala na moře. Psala jste, že u Vašeho hotelu Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas bylo bouřlivé moře. Byl to někdy takový extrém, že jste se kvůli tomu nemohli ani koupat? Bylo moře vůbec někdy klidné? Boty do vody nejsou třeba, je to tak? S jakou leteckou společností jste letěli a kolik hodin trval let? Předem moc děkuji za zprávu.

kostička1 14.01.2016 13:23
Re: Royal Decameron 15.1.-25.1.2016  

Ještě k tomu telefonnímu číslu - asi jsou tím nějak posedlí či co. Pokud platíte bankovkou v hodnotě 100 USD, chtějí po Vás pas a telefonní číslo a musíte se podepsat. Teda taky ne všude... číňan v obchodě ve vedlejší vesnici nic nechtěl, v nákupním centru REY jo, tak si to přeberte...

kostička1 14.01.2016 13:19
Re: Royal Decameron 15.1.-25.1.2016  

Také zdravím. Obavy z Amsterdamu mít nemusíte. Všude jsou cedule, dá se podle nich v pohodě orientovat. Akorát stále probíhá rekonstrukce, takže občas procházíte staveništěm. I kuřáci můžou být klidní, je zde dostatek místností kde se dá kouřit :-P
Celní prohlášení nemám, rozdávají ho v letadle, ale jsou tam obvyklé údaje, jméno, příjmení, datum narození,odkud jste, národnost, místo pobytu, k nezvyklým údajům patří číslo telefonu :-P Vyplníte, že nevezete hotovost - tuším více než 10 tisíc dolarů, a to je asi všechno. Formulář je v angličtině a ve španělštině. Po příletu projdete pasovou kontrolou, vyfotí si Vás a vemou vám otisku palců a pak jdete ještě přes jednu kontrolu, kde vám zrentgenují zavazadla, vezmou si celní prohlášení a jste v Panamě. ;-)
Výlety - pokud Vás bude jako Čechů málo - tuším, že mimimum je 8 osob - nic se neděje. Všechny výlety pořádá místní cestovka a ta přiděluje i průvodce. takže bude-li málo Čechů, můžete jet s jinou národností. Ale na jaře nám říkal zástupce CK, že Panama a průplav je vlastně TOP výlet, který se vždycky podaří naplnit. Navíc se sváží hosté z Decameronu a z Ria, takže to by mělo klapnout.
Závidím, letěla bych hned...

Neregistrovaný uživatel
12.01.2016 17:35 109.80.93.***
Royal Decameron 15.1.-25.1.2016  

Zdravíme všechny cestovatelé. V pátek ráno odlétáme do Decameronu, neletíte někdo s námi ? Abychom tam nebyli sami Češi :-D Už se moc těšíme a Panama pro nás bude premiéra 8-). Obavy máme z Amstrodamu a z vyplňování celního prohlášení. Nemáte někdo příslušný formulář ? Naše jazyková průprava je slabší, tak snad se neztratíme a zvládneme \o/. Rádi bychom nějaký výlet, nejlépe město Panamu a průplav, tak snad nás bude dostatečný počet :'(. Díky za případné info.

kostička1 22.12.2015 10:05

Hlavní město a zdymadla Miraflores jsou povinná :-) Delegát co se o nás staral na hotelu byl ten samý co na jaře a i paní průvodkyně na výletech byla stejná. Je to výhoda, zná perfektně prostředí a jazyk a hlavně mentalitu, takže s ní jsme nikdy žádný problém neměli, vždy se snažila nám poskytnout něco navíc.
Plavba výletní lodí - nás zrovna moc nezaujala, ale něco si musíme nechat na přístě :-D Z hotelu, pokud vím, tento výlet nikdo neabsolvoval.
Do Decameronu letěl jeden manželský pár - ti byli v celém tom velkém hotelu sami a jak jsme spolu mluvili na výletě a na letišti byli velmi spokojeni.
U nás v hotelu bylo dohromady 11 Čechů. Jsme stále za exoty, ale potěší když se třeba manažer přes jídelnu zeptal odkud jsme a pak na nás česky vybafl:Jak se máš?
Nevím jak poletíte, my měli zpátky v Amsterdamu na přestup 55 minut a bylo to o fous :-(
Než se dostanete z toho velkého letadla, pak nás čekala první kontrola - policisté kontrolovali každému z letadla pas hned po výstupu, takže se tvořila fronta. Pak jsme museli projít ještě jednou kontrolou ( na rozdíl od Panamy jsme se aspoň nemuseli zouvat...), kde kontrolovali zavazadla a každý musel projít otočným rentgenem a pak každého ještě prohmatali... a pak byla ještě jedna kontrola, to jsme už jen ukazovali pasy... letiště jsme prošli rychlým krokem, na WC jsme šli až těsně před gatem a stejně jsme došli do letadla na Prahu mezi posledními. Dva páry to nestihli a letělo se bez nich...Takže to není o velkém prohlížení letiště a fotografování na památku :-D

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu