A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Panama - Diskuze

Původní dotaz

Panama 2015/2016

11.06.2015 19:46:20 | doranora
doranora
Zdravím! Právě projíždím nabídku cestovek na zimu a zaujala mě Panama (hlavně dle ceny). Nemáte někdo zkušenost?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
14.07.2018 16:17:35 37.48.38.***
 

Chystá se někdo do Panamy? Ck Exim? Děkuji za informace!

Neregistrovaný uživatel
09.04.2018 19:33:36 109.81.208.***
 

Byl jsem v hotelu Decameron a vidím, že už bylo skoro vše řečeno, ale mám pro budoucí cestovatele důležitou informaci. Pokud si naplánujete cestu do deštného pralesa poblíž Hotelu Gamboa Rainforest Resort (myslím tím tu cestu lanovkou přes prales) tak lanovka v pondělí nejezdí. Jen aby jste to nenaplánovali jako my na poslední den a to na pondělí, protože byste se museli smířit jen s návštěvou indiánské osady. Stalo se nám to proto, že jsme tuto info neměli a tak doufám, že vám se to nepřihodí =-O

  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
28.11.2016 11:26:56 193.179.208.***
Playa Blanca beach resort  

V sobotu večer jsme přiletěli z Panamy. Počasí nám moc nevyšlo bylo sice teplo ale často pršelo a sluníčka moc nebylo. Končí období dešťů a navíc to bylo způsobeno zřejmě hurikánem. Co se týče ubytování tak to bylo hezké. Každý den úklid.Do lednice doplňovali nealko a pivo a vodu. Ubytovali nás v budově s výhledem na moře a proto jsme měli volný vstup do vedlejšího Town Center kde je ten největší bazén se slanou vodou. I tam byl all incl. bar a lehké občerstvení. Napříč bazénem jezdí lodní TAXI gratis které vás doveze na konec bazénu. Jinak na resortu 5 barů, dva bazény. Výborné jídlo, spoustu ovoce, džusy, pivo, nealko dva druhy polévek nic nechybělo. Přes víkend bylo celkem plno kdy jezdí klienti z vnitrozemí a ze sousední Columbie. Oběd a večeře byly menší fronty ale šlo to rychle. Na výlet jsme jeli na jezero Gatun kde byla projížďka po jezeře a Panamském kanále kde jsme viděli opice. Návštěva zahrady motýlů, žabiček a orchidejí. Pak deštný prales a jízda lanovkou a rozhledna. Druhý výlet bohužel zrušili neboť Colon postihly sesuvy a záplavy. Koupání v moři a pláž však velké mínus. Vlévá se kousek od resortu nějaká řeka a stoka a voda nebyla nejčistší a písek černý zřejmě z lodí. Do supermarketu 99 to bylo asi 4 km.a využili jsme hotelové TAXI jeli jsme 4 a počkal nás až nakoupíme a platili jsme 15 USD. Měna je balboa ale je 1:1 takže stačí USD. Let s Lufthansou byl O.K. Transfer z letiště cca 2 až 2,5 hodiny. 8-)

Neregistrovaný uživatel
24.11.2016 16:12:49 62.197.208.***
Panama 2015/2016  

letí niekto do Panamy cez Frankfurt hotel Royal Decameron v utorok 29.11. z Prahy?
Kto sa práve vrátil z tejto oblasti ako to tam vyzerá po hurikáne Otto , bolo okolie tohto hotela zasiahnuté nemáte info ?

Neregistrovaný uživatel
06.09.2016 10:43:37 85.207.214.***
Panama  

Ahoj všem,

měla bych na Vás prosbu, 28.2.2017 se chystáme navštívit poprvé Panamu. Máte někdo zkušenost s hotelem Royal Decameron Golf - jaký jsou zde služby, jídlo a hlavně moře a pláž? S ohledem na velikost daného hotelu, se obávám, abychom všude na něco nečekali ( jídlo, pití, lehátka). Nebo máte případně doporučení na lepší hotel. Určitě se chystáme navštívit Panamu city + Průplav. Je lepší asi zvolit výlet přes cestovku, co jsem vyčetla pohybuje se aktuálně od 100USD/osoba. Údajně je kuchyně podobná mexické a všichni doporučují koupit si domů rum. Co střevní potíže z jídla? Komáři jsou tedy minimálně, co jsem zde vyčetla. Máte ještě nějaké doporučení co vidět, čemu se vyvarovat apod. Předem moc díky za Vaše rady a zkušenosti. Lenka

Neregistrovaný uživatel
05.09.2016 14:08:28 193.179.208.***
 

My letíme 15.11.2016 Playa Balanca tak jsme zvědaví...:-D

  • Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
 
starosta 24.08.2016 12:50:53
Panama 2017  

Zdravím všechny cestovatele,
neletíte někdo do Panamy, hotel Playa Blanca Beach Resort 14.2.2017 ? Pokud ano, kontakt na josefbez@centrum.cz

Neregistrovaný uživatel
12.06.2016 14:14:26 62.197.208.***
Panama Royal decameron  

Neplánuje si niekto dovolenku v termíne 29.11. - 9.12.2016 Panama hotel Royal Decameron odlet Praha či nás bude viac na pobyt?

Neregistrovaný uživatel
09.05.2016 10:13:08 88.100.101.***
Panama  

Ahoj, neletíte někdo do panamy 18.6. - 2.7.2016? :)

kostička1 18.02.2016 14:26:06
Srovnání Decameronu a Ria  

Za prvé nelze porovnat neporovnatelné ;-) Každý z hotelů má své pro a proti. Přiznám se, občas jsem hnidopich a všímám si věcí které ostatní nevidí.
Oba dva hotely můžu s klidným svědomím doporučit.
Kuřáci budou spokojenější v Decameronu - lze kouřit na terase pokoje, na terase u Lobby 1 a 2. Do Lobby 3 jsme večer nechodili, tak nevím. V Riu se kouří jenom na pláži...
Pokoje - lepší vybavení pokoje bylo v Riu, na pokoji bylo žehlící prkno a žehlička, trezor byl v ceně ( v Decameronu za poplatek), minibar v Riu doplňován denně nealkem a pivem, obden doplňovali alkoholické nápoje - když někdo nechtěl, do baru nemusel ;-)
Co se týče velikosti a úklidu pokoje - to bylo stejné. Výhled na moře – v Decameronu jsme byli v přízemí, v Riu ve čtvrtém patře, oba pokoje byly situovány k moři.
WiFi - v obou hotelích fungovala po celém areálu, i na pokojích, v Riu byla na heslo, které jsme dostali při ubytování. O víkendech, kdy byly hotely obsazenější, občas WiFi vypadávala jak v Riu, tak v Decameronu.
Bary - v Decameronu dělali " šílenější" koktejly, v Riu byly lépe servírované a nazdobené. Výběr nápojů široký, obsluha naprosto v pohodě. V Riu bylo více barmanů ( ale méně barů :-)) , takže naprosto bez front. Barmani naprosto v pohodě v obou hotelech, po druhém dnu už si nás pamatovali všude.
Restaurace - tady jednoznačně vítězí Riu, prostředí, výběr, obsluha.... takové maličkosti, co dotváří celek: nahřáté talíře, horká smetana do kávy...
Bazény – v Decameronu byl jeden pouze pro dospělé, to bylo super, v Riu občas v bazénu s barem musel dávat člověk pozor, aby mu rozdováděné děti nevylily pití. V Decameronu bylo také více sprch a WC bylo u každého baru a bazénu. Bohužel v Riu to moc s WC nevychytali – WC bylo u restaurace Chiriquí a potom až u Sport baru. Někdy je lepší nemyslet, kam někteří chodí... Ale třeba dětský bazén byl jenom v Riu a děti se v něm fakt vyblbly.
Pláž - mám pocit, že u Ria byl písek více černější, ale stejně jemný...Procházet se dalo po obou, mušliček byl dostatek. V Decameronu jsme byli v březnu, v Riu v listopadu, rozdíl v teplotě moře nebyl, na jaře byli větší vlny – ale nevím, jestli to způsobil příliv a odliv, na to nejsem odborník.
Oba hotely byli hlídané, v obou byli plavčíci na pláži i u bazénu. Pláž čas od času projel policista na čtyřkolce. Na obou plážích byli místní prodejci, takže se dali nakoupit suvenýry, u Ria nabízeli mnohem více projížďky na koních.
Zahrada – jednoznačně Decameron. Je to velký areál se spoustou obrovských stromů, dá se procházet od rána do večera. Viděli jsme leguány, veverky, kolibříky. Riu je nový hotel, zahrada je jenom kolem hotelu a ze zvířátek jsme jen večer viděli na trávníku žáby.
Okolí – Decameron vede, do vesničky Farallón je to kousek, můžete si zde nakoupit, projít se a podívat se mezi „ domorodce“ U Decameronu je i bankomat a malá policejní stanice.
Riu leží mezi dvěma řekami, projít se můžete směrem do vnitrozemí, ale jdete po asfaltce a nikde nic není…

Takže asi tak – oba hotely jsou podle mě dobrá volba, personál milý a ochotný. Pokud srovnám počasí – taky žádný větší rozdíl, stále teplo – oba dva termíny jsem strávila v šortkách a triku – slunce zapadá a vychází stále stejně. Akorát v prosinci dvakrát zapršelo.

Pokud někoho ještě něco napadne - klidně se ptejte.
Přeji hezkou dovolenou v Panamě

  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu